Michael Jackson - Only For Fans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Филиал на групата от вибокс Michael Jackson - Само за фенове - единствената група, чието главно занимание са не приказките, а действията.
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Питър Фрийстоун, личен асистент на Фреди Меркюри в периода 1980-1991г. за срещата си с Майкъл

Go down 
АвторСъобщение
natalie_portman1
Admin
natalie_portman1


Брой мнения : 1218
Join date : 03.01.2011
Age : 35
Местожителство : София

Питър Фрийстоун, личен асистент на Фреди Меркюри в периода 1980-1991г.  за срещата си с Майкъл Empty
ПисанеЗаглавие: Питър Фрийстоун, личен асистент на Фреди Меркюри в периода 1980-1991г. за срещата си с Майкъл   Питър Фрийстоун, личен асистент на Фреди Меркюри в периода 1980-1991г.  за срещата си с Майкъл Icon_minitimeЧет Фев 10, 2011 4:22 pm

Първият път, когато срещнах Майкъл Джаксън, беше зад кулисите на The Forum в Лос Анджелис в началото на юли, 1980 г. Той беше на концерта на Куин онази вечер и дойде да види групата след това. Прекара време с Джон Дийкън и си говореха за „Another One Bites the Dust”, за която Майкъл каза, че трябва да стане сингъл. Прекара време също и с Фреди. Беше на 22 годишна възраст, а беше като развълнуван тийнейджър. Той наистина се бе насладил на шоуто и все още го държеше емоцията от него.

Следващият път беше няколко години по-късно, когато Фреди бе поканен в къщата на Майкъл в Енсино, намираща се на север от Холивуд. Пристигнахме в къщата и преминахме през охранителната кула на портата. Слязохме от колата и се озовахме пред къща, построена в стил „Тюдор”, направена от тухли в долната част и бяла мазилка и дървени греди в горната част. Майкъл дойде да ни поздрави с голяма усмивка, очевидно горд от къщата си. Преди да влезем вътре, той настоя да го придружим на обиколка из двора. Никога няма да забравя как Фреди Меркюри вървеше през калта, обут в бели дънки и бели обувки за тенис, и говореше с лами! Майкъл ни показа всички животни и след това ни заведе до езерце, където имаше лебеди. Той изпитваше истинска любов към тези животни и птици; те бяха част от неговото “семейство”, както приятелите на Фреди бяха част от неговото.
Майкъл ни заведе вътре в къщата. Не знам колко стаи имаше в нея. Знам, че Майкъл живееше там с майка си Катрин, двете си сестри Ла Тоя и Джанет, и имаше стаи за гости, ако някой реши да остане за нощта. Когато влязохме в стаята на Майкъл, ми направиха впечатление три неща, които ми дадоха представа за него... Навсякъде по стаята, на пода, бяха златните и платинените му награди за „Трилър”. Очевидно, те значеха много за него, държеше ги близо до себе си, но не изпитваше нужда да ги показва на света, не изпитваше нужда да показва на всички колко е добър. Второто нещо беше огромен терариум до стената, със змията му. Много неща се писаха в пресата за това любимо негово същество, и то беше в стаята на Майкъл, но завардено с тежки, дървени дъски и много тухли. Той може да е бил негов „приятел”, но беше укрепен здраво. Третото и последно нещо беше – в средата на стаята имаше двоен матрак на земята.
Фреди попита Майкъл „Къде е леглото? Имаш достатъчно пари, за да си купиш!” Майкъл отговори „ Когато спя, обичам да спя близо до земята”.
„Но ние сме горе на първия етаж!” отвърна Фреди.
Бяха ни показани много стаи, включително и филмова стая, където имаше огромна видеотека с филми. Гледах един, докато Фреди и Майкъл работеха, в компанията на Джанет.
Друга прекрасна случка беше, когато Фреди бе в тоалетната, Майкъл ме заведе в стаята му с видео игри и играхме ранна версия на тенис на маса. Имаше двама играчи – единият черен, другият бял. Започнахме да играем и Майкъл предложи всеки да играе с противоположния цвят – „Аз ще играя с белия, а ти с черния!”
По пътя към студиото в задната част на партера, бяхме заведени в кухнята, където ни представиха на Катрин, майката на Майкъл. Тя беше много мила и гостоприемна. Когато Фреди помоли за пепелник, тя му даде капачка от буркан със сладко, тък като никой в къщата не пушеше!
Работеха върху песента на Майкъл ‘State of Shock’, която се нуждаеше от още един вокал, който Фреди с радост предостави. След като бяха готови с вокалите, песента имаше нужда само от миксиране, но за съжаление след тази сесия, нито Майкъл, нито Фреди нямаха свободно време, така че Майкъл извика Мик Джагър за вокалите и песента беше издадена в този вид.

Следващия път беше по повод една песен на Фреди, по която той работеше по това време. Имаше мелодия с пиано и Фреди бе написал няколко думи. Той седна на пианото и позволи на Майкъл да опита с пеенето. На местата, където Фреди не беше написал думи, каза на Майкъл да импровизира, което той и направи, използвайки думи за любовта.
След това Майкъл поръча храна за всички. Имаше огромни плата с меса, салати, хляб и плодове. Започнахме да ядем, но Майкъл не докосна храната, тъй като по това време беше стриктен вегетарианец и ядеше само храна, приготвена от майка му.

Беше започната работа и по трета песен с работно заглавие ‘Victory’. Имаше само един техник в студиото. Нямаше нито инструменти, нито музиканти. Майкъл и Фреди работеха по един и същ начин. В началото на една песен, се нуждаеха само от ритъм и след това прибавяха музика и инструменти. Майкъл имаше добре замислена идея за басовия ритъм. Той и Фреди бяха в контролната стая с един техник, а аз прекарах 5 минути потропвайки в ритъм по вратата на тоалетната!! Някъде в архивите на Майкъл има запис с мен!!
Студиото беше работно място и за Фреди, и за Майкъл, но гледайки ги, можеш да си представиш две деца в игрална зала. И двамата размятаха ръце във въздуха и избухваха в смях, когато някой от тях направеше грешка, но също така това беше сериозно занятие. Мислейки си сега за онова време, гледайки тези двама майстори да правят музика заедно, ме кара да настръхвам.

Кой беше Майкъл Джаксън за мен? Срещнах красив, млад мъж. Той и Фреди имаха много общо. Той беше самоуверен и вече невероятен музикант и изпълнител. Беше находчив и добре овладял техниката на работата си и мило човешко същество. Никога не ме е третирал по различно от Фреди. Мислеше и за другите в ситуации, които дори можеше да не го засягат. В няколкото разговора, които проведох с него, останах с впечатлението, че той има малко приятели. Работеше почти през цялото време и имаше много професионални връзки и колеги. Може би вече беше малко самотен, налагайки се да има охрана от ранна възраст и налагайки се да прибягва да търси забавления на закрито, за които друг на неговата възраст би могъл да излезе навън. Той беше само с 3 години по-млад от мен, а още не беше порастнал!! Все още искаше простите неща в живота да му донесат радост и намери малко спокойствие при животните си.

Питър Фрийстоун, личен асистент на Фреди Меркюри в периода 1980-1991г.  за срещата си с Майкъл Jackson02
Върнете се в началото Go down
https://mjonlyforfans.bulgarianforum.net
 
Питър Фрийстоун, личен асистент на Фреди Меркюри в периода 1980-1991г. за срещата си с Майкъл
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Три неиздавани дуета на Майкъл Джаксън и Фреди Меркюри ще видят бял свят!
» Фреди Меркюри: Не мога да си го простя: за малко да участвам в "Thriller"...
» 1984-Когато Майкъл Джаксън срещна Майкъл Джаксън
» СПОМЕНИ ЗА МАЙКЪЛ
» Вдъхновителите на Майкъл

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Michael Jackson - Only For Fans :: ДРУГИТЕ ЗА МАЙКЪЛ-
Идете на: